Strona: Pracownik KMiSD w gronie TOP 2% najbardziej wpływowych uczonych na świecie w 2023 roku / Katedra Metrologii i Systemów Diagnostycznych

2023-11-10

TOP 2% to prestiżowe zestawienie prezentujące autorów publikacji najczęściej cytowanych w światowej literaturze naukowej, opracowane przez Stanford University we współpracy z wydawnictwem naukowym Elsevier i firmą SciTech Strategies. Zestawienie obejmuje prawie 210 tys. naukowców z 22 dyscyplin podzielonych na 174 bardziej szczegółowych dziedzin. W ocenie dorobku naukowców zostały uwzględnione publikacje ze wszystkich dziedzin badań, które ukazały się do 1 października 2023 r. Lista została opracowana na podstawie kompleksowej oceny dorobku naukowego uczonych z całego świata i wyliczeniu złożonego indeksu bibliometrycznego (tzw. C-score), uwzględniającego m.in. takie kryteria, jak: liczba cytowań niezależnych, indeks Hirscha czy miejsce i rolę autora wśród współautorów. Wśród naukowców z Politechniki Rzeszowskiej, wymienionych na tej liście w 2023 roku (lista dostępna na stronie: https://w.prz.edu.pl/uczelnia/nauka/naukowcy-z-politechniki-rzeszowskiej-wsrod-top-2-najbardziej-wplywowych-uczonych-na-swiecie-27.html) znalazł się dr hab. inż. Robert Hanus, prof. PRz.

Serdecznie gratulujemy!