Strona: Katedra Metrologii i Systemów Diagnostycznych / Strona: 5

16 Cze

Grant MEiN "Polska Metrologia" z udziałem KMiSD

16-06-2022 r.
Dr hab. inż. Robert Hanus, prof. PRz współkoordynatorem projektu "Metodyka oceny przydatności wybranych przepływomierzy zwężkowych do pomiarów dwufazowych ciecz-gaz"
14 Cze

Delegacja z Politechniki Lwowskiej

14-06-2022 r.
Pracownicy lwowskiej uczelni partnerskiej gośćmi KMiSD

06 Cze

Wykład dla uczniów Zespołu Szkół Elektronicznych w Rzeszowie

06-06-2022 r.
W ramach porozumienia o współpracy pomiędzy Politechniką Rzeszowską a ZSE w Rzeszowie został wygłoszony wykład przygotowany przez dr. inż. Jakuba Wojturskiego
15 Maj

Publikacja w czasopiśmie "Infrared Physics & Technology"

15-05-2022 r.
Dr inż. Anna Szlachta, prof. PRz współautorką artykułu "Pyroelectric response of single-crystal samples of trigycine sulphate in three dimensions"

14 Maj

Nagroda diamentowa PRO SOCIETAS BONO dla zespołu z KMiSD

14-05-2022 r.
Pracownice KMiSD autorkami programu wyróżnionego nagrodą diamentową PRO SOCIETAS BONO podczas Targów Wynalazków i Innowacji INTARG w Katowicach
30 Kwi

Publikacja w czasopiśmie "Energies"

30-04-2022 r.
Dr hab. inż. Robert Hanus, prof. PRz współautorem artykułu "Extraction of Time-Domain Characteristics and Selection of Effective Features Using Correlation Analysis to Increase the Accuracy of Petrol

02 Mar

Publikacja w czasopiśmie "Measurement "

02-03-2022 r.
Dr hab. inż. Robert Hanus, prof. PRz współautorem artykułu "A numerical and experimental analysis of multi-hole orifice in turbulent flow"
28 Lut

Program komputerowy wspomagający ocenę zaburzeń mowy w chorobie Parkinsona

28-02-2022 r.
Pracownicy KMISD opracowali program komputerowy służący obiektywnej ocenie zaburzeń mowy na podstawie analizy sygnału mowy zarejestrowanego podczas badania logopedycznego